Termo kauçuk adıyla da bilinen SBS bazlı kauçuk %100 geri dönüşümü olan oldukça ekonomik bir malzemedir. Kullanılan hammadde birçok kez tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Özellikle ayakkabı taban imalatında kullanılan çeşitli Renklerde ve Sertliklerde termo granüller , yüksek teknoloji ile üretilmiş çift vidalı extruderlerden oluşan üretim hatlarımızda üretilmektedir.

SBS bazlı kauçuklar genellikle ayakkabı taban üretiminde kullanılmaktadır. Kolay işlenebilmesi , sağlam ve elastiki yapısıyla uzun yıllardır ülkemizde de ayakkabı taban sektöründeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Termo kauçuk adıyla da bilinen SBS bazlı kauçuk %100 geri dönüşümü olan oldukça ekonomik bir malzemedir. Kullanılan hammadde birçok kez tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Granos® markasıyla dünyaya pazarladığımız hammaddemiz yurtiçinde olduğu gibi yurtdışı sanayinde de yoğun talep görmektedir.

Makinelerimize giren her türlü hammadde ve çıkan mamüller kalite kontrol laboratuvarımızda yoğunluk, sertlik, gerilme- uzama, aşınma ve kırılma gibi testlere tabi tutularak, ancak uygunluk sonrası müsterilerimize sevk edilmektedir.

Yoğunluk Testi: Termoplastik 0,96 ile 1,01 gr/cm3 aralığında değişen bir yoğunluğa sahiptir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre bu aralık içinde değisir. Ayrıca özel light formüller ile bu yoğunluk daha aşağılara indirilmektedir.

Sertlik Testi: Burada genelde müsteri istegine göre hareket edilmektedir. 30-90 Shore A aralıgında üretim yapılabilmektedir.

Aşınma testi: Malzemenin ne kadar asınabilir oldugunun tespit edilmesi amacıyla yapılan testtir. Üründe herhangi bir problem olmaması için gerekli olan maksimum asınma degeri 240 mm3’tür.

Gerilme – Uzama testi: Malzemenin dayanım direncini ölçmek için yaptıgımız testlerdir. Gerilme degeri en az 40 kg/cm2 olmalı ve uzama degeri ise en az %350 olmalıdır. Ayrıca yine bu yöntem içerisinde yırtılma testleri deyapılmaktadır.

 TESTUNITSTANDARDVALUE
 Densityg/cm3DIN 534790,99 +- 0,01
 HardnessShore ADIN 5350530 – 90 +- 2
 Abrasionmm3DIN 53516180 +- 10
 Ultimate Strengthkg/cm2ASTMD 41244 +- 5
 Elongation%ASTMD 4121100+- 100
 Breaking Strengthmm 100.000 steps “0”